• Bieszczadzka Kryjówka
  • (+48) 792519122 | (+48) 536799730

Okolice Zwierzynia opływa jedna z najpiękniejszych polskich rzek- San. To właśnie tutaj, u wylotu zimnej i natlenionej wody ze skalnej sztolni ma swój początek słynny odcinek specjalny Sanu. Można śmiało nazwać go rajem dla wędkarzy muchowych. Krystalicznie czysta woda ściąga wędkarzy z całej Polski oraz najdalszych nawet zakątków świata. Odcinek specjalny ( w skrócie OS San) mierzy około 8 kilometrów. Dopuszczona metoda połowu to "sztuczna muszka". Obowiązuje zasada "złów i wypuść" popularnie zwana no kill.
Kilka informacji
Granice Odcinka : 150 m poniżej od mostu Elektrowni w Zwierzyniu do ujścia rzeki Hoczewki
Metoda połowu : Sztuczna Mucha, zakaz zabierania ryb łososiowatych i lipieni. Obowiązują haki bezzadziorowe. Więcej szczegółów znajdziecie w Regulaminie Łowiska

Sprzedaż licencji prowadzą strażnicy łowiska : Paweł 695 652 364 lub Robert 665 168 343
Ryby
Pstrąg Potokowy jest jednym z najliczniej zasiedlających te wody drapieżników. Największe okazy mierzą nawet 80 cm! Łowi się je muchowymi metodami takimi jak streamer, nimfa oraz sucha mucha. Najpiękniejszym chyba okresem spotykania się z tą rybą jest przełom lipca i sierpnia. Sanie pojawia się bowiem wówczas Jętka Majowa (Ephemera Danica) - owad bardzo pokaźnych rozmiarów. który jest przysmakiem dzikich pstrągów. Podczas "zbierania" jętki majowej kropkowane torpedy potrafią wyskakiwać całe z wody by pochwyciwszy przynętę, z wielkim pluskiem wpaść z powrotem do rzeki.
Lipień którego złowicie w Sanie z całą pewnością zachwyci Was pięknymi kolorami. Najczęściej zdarzają się osobniki o długości 35-45 cm ale od czasu do czasu ktoś może pochwalić się kapitalnym okazem o rozmiarze ponad 60 cm!
Głowacica potrafi przyprawic niejednego łowcę o drżenie nóg i palpitację serca! Ta olbrzymia i tajemnicza poniekąd ryba zamieszkuje licznie wody Sanu. Szczególnie upodobała sobie odcinek specjalny gdzie widziano i złowiono już wiele kapitalnych okazów. W lecie można przechytrzyć ją imitacją larwy żóltej jętki. Od późnej jesieni i w zimie ten agresywny drapieżnik reaguje wyśmienicie na duże (nawet 35cm) streamery. Największe złowione okazy w okolicach Zwierzynia miały od 120 do 135 cm długości!

źródło: http://zwierzyn.eu/rzeka.html